BLOG

Bez kategorii

Dowody w postępowaniu rozwodowym

1. Wstęp Zgodnie z art. 441 KPC, dowody w postępowaniu rozwodowym mają przede wszystkim na celu ustalenie okoliczności dotyczących rozkładu pożycia, jak również okoliczności dotyczących

Czytaj więcej »
Prawo rodzinne

Podział majątku wspólnego

Rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej czy śmierć małżonka powodują konieczność przeprowadzenia podziału majątku wspólnego.

Czytaj więcej »
Prawo rodzinne

Alimenty w rozwodzie

W zależności od osoby uprawnionej, alimenty w rozwodzie są obligatoryjnym lub fakultatywnym elementem wyroku, który jest rozpatrywany przez Sąd.

Czytaj więcej »
Prawo cywilne

Zadatek, a zaliczka

Przed podpisaniem umowy ważne jest aby wiedzieć co to zadatek, a czym jest zaliczka. Pozwoli nam to uchronić się przed prawnymi konsekwencjami w razie sporu.

Czytaj więcej »
Bez kategorii

Stwierdzenie nabycia spadku

W życiu każdego człowieka dochodzi do momentu w którym musimy uregulować kwestie prawne po naszych przodkach. W zależności od sytuacji możemy udać się do notariusza

Czytaj więcej »
Prawo rodzinne

Separacja, a rozwód

Każde małżeństwo w trakcie trwania związku przechodzi kryzysy. W zależności od sytuacji mogą one mieć lekki lub cięższy przebieg. W sytuacji dużego natężenia problemu każdy z małżonków może zacząć się zastanawiać czy rozwiązaniem jest separacja lub rozwód.

Czytaj więcej »